top of page

DOLGU UYGULAMASI

      Dolgu maddeleri, vücuttaki herhangi bir yapının (yüz, el sırtı, burun vb.) hacmini arttırmak, derin kırışıkları doldurmak ve dudak dolgunlaştırmak için kullanılır. Dolgu maddelerinin kalıcılığı, kullanılan ürüne göre değişmekte olup, ortalama 4-12 aydır . Daha uzun kalıcılığı olan sentetik malzeme içeren dolgularda mevcuttur. İşlem öncesinde krem veya enjeksiyon yöntemiyle anestezik madde uygulaması yapılmaktadır. Belirli bir süre beklenildikten sonra antiseptik bir maddeyle cilt temizlenir ve uygulama enjeksiyon yöntemiyle yapılır. Aynı kişiye, çökük alanın derinliğine göre birden fazla dolgu maddesi kullanılabilir. Uygulama sonrasında hafif masaj ve buz tatbiki yapılır. Derin çökmelerde ilk uygulama sonrasında 2 ay içinde tekrar yapıldığında daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Tam olarak anlaşılamayan nedenlerden ötürü bazı kişilerde dolgu maddelerinin kalıcılığı beklenen sürelerden daha kısa olmaktadır. Bundan dolayı uygulamanın sonuçlarıyla ilgili herhangi bir garanti verilemez. 

       UYGULAMA ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR 

 

    Uygulamaya gelirken lütfen iyice dinlenmiş olarak geliniz. Uygulama öncesinde alkollü içecekler tüketmeyiniz.  En az üç gün öncesinden; ginko biloba, kan sulandırıcı ilaçlar, yüksek doz E vitamini, yeşil çay, aspirin ve non-steroid anti inflamatuar (romatizmal) ilaçlar kesilmelidir.

       DOLGU UYGULAMASI SONRASI GELİŞEBİLEN YAN ETKİLER 

,      Kızarıklık, ağrı, hassasiyet, Şişlik, morluk, kaşıntı, enfeksiyon, Alerjik reaksiyonlar, akıntılı şişlikler, çökük iz, Ele gelen kitleler, asimetri, renk değişikliği

       UYGULAMA SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR 

 

     Uygulama alanına temas etmeyiniz. Makyaj uygulaması en az 24 saat sonra olmalıdır.  Uygulama alanına en az 1 hafta masaj uygulamayınız. En az 3 gün süre ile uygulama alanındaki mimiklerinizi kullanmamaya özen gösteriniz.  Yoğun spordan 1 hafta süreyle kaçınınız. Sauna, jakuzi gibi sıcak ortamlardan 1 hafta süre ile kaçınınız.  Dudak dolgusu yapıldıysa 2-3 gün sıcak-soğuk bir maddeyle temas ettirmeyiniz.  Dudak dolgusuna anestezi yapıldığı için his geri gelene kadar (2-3 saat) herhangi bir şey yiyip içmeyiniz. Beklenmeyen bir etki gelişirse lütfen uygulama yapan doktorunuza başvurunuz.

WhatsApp Image 2022-01-06 at 16.18.34 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-01-06 at 16.18.34.jpeg
bottom of page